6 Aralık 2013 Cuma

İyilik Cüceleri: Yepyeni bir Yılbaşı geleneği


Çağımızı istila eden 'kötüleme' kavramından uzaklaşıp sevgi, nezaket ve minnet duygularını öğrenmeleri ümidiyle Yılbaşı için çocukların olumlu bir bakış açısı kazanacakları yeni bir gelenek başlatmak istedik..


Bugünden itibaren Hokus Pokus Yılbaşı partisine kadar (25.12.2013) bir dizi iyilik hareketi yapıp bunları fotoğrafları ve hikayeleriyle partimizde paylaşıp birer İyilik Cüceleri kitabı hazırlamayı amaçlıyoruz..


Neler yapabileceğiniz hakkında bilgi vermek istersek;


*Cüceler, iyilik yapmak ve hayata biraz yılbaşı sihri katmak için aramızda bazen evlerimizde dolaşacaklar.. *Sadece güzellikleri görmeyi ve olumsuz olan her şeyle en iyi şekilde başa çıkabilmeyi öğreneceğimiz eğlenceli bir serüven yaşamayı amaçlıyoruz... *Kimi zaman komşularımız için gelecek cüceler ellerinde kurabiyeleriyle..

*Kimi zaman da sokaklarda yaşayan minik dostarımız için su, yiyecek veya barınaklarla..
*Oyuncaklarını da bağışayabilirler...
*İhtiyacı olan biri için yemek de yapabilirler..

*Odalarını toplamak, uzun zamandır görmedikleri bir aile büyüklerini ziyaret etmek, bir arkadaşa kitap hediye etmek de olabilir..


Bunlar İyilik Cüceleri için örnek fikirler..


Lütfen siz de fikirlerini ve uyguladığınız iyilik hareketlerini instagram üzerinden #iyilikcuceleri etiketiyle bizimle paylaşın.. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun o bir İyilik Cücesi. Hep birlikte 2013'ü en iyi şekilde sonlandırıp 2014'e daha keyifli başlayalım..


Bizim umudumuz hep var çünkü minik eller farklılık yaratabilir..


Not: Fotoğraflarda görüdüğünüz Disney bibloları Pow! Collectibles'a aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder